U Trgovištu je organizovan Svenarodni sabor pod nazivom „Srbija pobeđuje“. Ovo okupljanje bilo je prilika da se simpatizeri, pristalice i članovi Srpske napredne stranke iz Pčinjskog okruga druže i pokažu zajedništvo i sabornost. Skupu su se pridružili i žitelji Severne Makedonije.
Građani su u dobrom raspoloženju dočekali potpredsednicu Srpske napredne stranke i predsednicu Narodne skupštine Srbije, Anu Brnabić, koja se okupljenima zahvalila na nepokolebljivoj podršci, snazi i energiji koju svakodnevno dele.
— Mi smo pokazali da smo jak, ponosan i prkosan narod. Kada su pokušavali da nas slome, kada su nas blokirali i postavljali prepreke, nismo pokleknuli. Naprotiv, iz svake blokade izašli smo još složniji i jači, dokazujući da našu volju niko ne može da zaustavi. Izbori su veoma blizu i pred nama je važna odluka. Zato vas molim da, kada izađete na glasanje, dobro pogledate iza sebe. Setite se svega što su nam radili, setite se svih pritisaka i blokada, ali se setite i svega što smo zajedno izgradili i odbranili. Srpska napredna stranka nije i nikada neće biti stranka funkcionera. Mi smo stranka naroda, i tu smo za narod — rekla je, između ostalog, Brnabić.
Narodnom saboru prisustvovali su narodni poslanici Dragan Nikolić i Goran Nikolić, kao i potpredsednik Izvršnog odbora, član Predsedništva SNS-a i posebni savetnik ministra za javna ulaganja, Dragan Stevanović. Pored vranjskih naprednjaka — poverenika dr Slobodana Milenkovića i Dragana Sentića, načelnika Pčinjskog upravnog okruga Srećka Pejkovića, zamenika gradonačelnika Milan Ilića i gradskog većnika Darka Radenkovića — deo skupa bili su i Goran Mladenović, predsednik OO SNS-a u Vladičinom Hanu, Nenad Mitrović, predsednik OO SNS-a u Bujanovcu, Nenad Krstić, narodni poslanik i predsednik OO SNS-a u Trgovištu, Vladimir Zaharijev, predsednik stranke „To smo mi“ u Bosilegradu, kao i brojni funkcioneri Srpske napredne stranke iz Vranja.

