U sali Skupštine Grada Vranja potpisan je Protokol o saradnji u oblasti prevencije i zaštite mentalnog zdravlja dece, adolescenata i mladih na teritoriji grada kojim su povezane institucije iz oblasti zdravstva, obrazovanja, socijalne zaštite, kao i civilni sektor i mladi.
O značaju ovog Protokola govorila je zamenica direktorke UNICEF-a Karol Vinjo koja je istakla da dokument predviđa zajednički angažman svih institucija, a sve sa ciljem da se deci, adolescentima i mladima pruži podrška i zaštita njihovog mentalnog zdravlja.
Prema rečima Gradskog većnika za obrazovanje i informisanje Darka Radenkovića, ovaj protokol nije zamišljen kao dokument koji uvodi nove administrativne obaveze ili uređuje pojedinačne slučajeve, već kao okvir za bolju saradnju i koordinaciju svih aktera koji rade sa decom i mladima. Njegov cilj je da mladi lakše dođu do podrške koja im je potrebna.
Potpisivanju Protokola o saradnji u oblasti prevencije i zaštite mentalnog zdravlja dece, adolescenata i mladih na teritoriji grada prisustvovali su i predstavnici Zdravstvenog centra, Centra za razvoj lokalnih usluga socijalne zaštite, Centra za socijalni rad, Kancelarije za mlade, direktori osnovnih i srednjih škola, kao i predstavnici Beogradskog psihološkog centra i OPENS-a iz Novog Sada.
Potpisivanjem Protokola Grad Vranje postao je četvrti grad u Srbiji koji na ovaj način stvara uslove za organizovaniji pristup rešavanju problema sa kojima se suočavaju deca i mladi.

