Gradonačelnik Vranja dr Slobodan Milenković razgovarao je danas sa roditeljima dece koja su položila prijemni ispit za upis u specijalizovano IT odeljenje vranjske Gimnazije, povodom najave gašenja ovog odeljenja.
– Saznavši za ovu mogućnost, najavljenu bez ikakvih konsultacija sa lokalnom samoupravom, već juče sam uputio dopis ministarstvu prosvete i ministru prof dr. Dejanu Vuku Stankoviću, u kome sam naveo da bi to bilo u suprotnosti sa opštim interesom grada i ogromnim interesovanjem koje vlada među budućim učenicima Gimnazije. Ono što mogu da potvrdim nakon jutrošnjeg razgovora sa ministrom – gašenja IT odeljenja u Gimnaziji neće biti – istakao je gradonačelnik.
On je dodao da je u stalnom kontaktu sa kabinetom ministra, kako bi već tokom dana bili rešeni tehnički detalji oko upisa dece u željeno odeljenje. Sastanku su prisustvovali i gradski većnik Darko Radenković, direktorka Gimnazije „Bora Stanković“ Olivera Đorđević i njena pomoćnica Maja Ristić.
Izvor: Gradski sajt

