U prostorijama Crvenog krsta u Vranju uručena su priznanja ustanovama, pojedincima i doborovoljnim davaocima krvi u okviru obeležavanja Nedelje Crvenog krsta i Nacionalnog dana dobrovoljnih davaoca krvi. Priznanja je uručila predsednica Skupštine Grada Vranja, Zorica Jović.
Iz Crvenog krsta poručili su da je njihova misija da pomognu onima kojima je to najpotrebnije. Na svečanosti su uručena priznanja i za 100, 75 i 50 puta datu krv.
Priznanje „Srebrni znak“ uručeno je Narodnom univerzitetu, Predškolskoj ustanovi „Naše dete“, Četvrtoj brigadi Kopnene vojske, kao i pojedincima – Vesni Janjić, Živojinu Stefanoviću, Igoru Stevanoviću i Bojanu Arsiću.
Plakete za 100 puta datu krv uručene su Leposavi Arsić i Nenadu Mamutoviću.
Za 75 puta datu krv plakete su dobili Aleksandar Tasković, Dragan Mančić, Aleksandar Đorđević i Goran Vučković.
Plaketu za 50 puta datu krv primilu su Predrag Stanojković, Boban Mitić, Siniša Mitrović, Zoran Arizanović, Dragan Jovanović, Dejan Trajković, Miroslav Đerić, Radovan Mitić, Goran Stojković, Marjan Nedeljković i Aleksandar Mitić.

