Predsednik Bugarsko – srpskog centra u Vranju Darko Anačkov i direktorka Regionalnog inovacionog startap centra Dragana Maksić potpisali su Memorandum o poslovno-tehničkoj saradnji. Dokument predviđa saradnju u oblasti inovacija, zajedničko razvijanje i realizaciju prekograničnih projekata između Srbije i Bugarske, kao i svaki drugi oblik u oblasti podrške poslovanja, povezivanja privrednika iz Vranja i Bugarske, razvoja nauke, tehnološkog razvoja i inovacija.
Takođe, naša saradnja se ogleda i u organizovanju biznis foruma Srbija – Bugarska, organizovanje zajedničkih aktivnosti u cilju promocije i poboljšanja upotreba novih tehnologija i tehnoloških dostignuća u oblastima od obostranog interesa. Ovakav vid saradnje će biti i u interesu privrednih subjekata na teritoriji Vranja, jer ćemo im ovom saradnjom omogućiti da uspostave kontakte sa parnterima u Bugarskoj, da sarađuju, razvijaju biznise, a u RISC-u ćemo organizvati razna predavanja kako domaćih, tako i bugarskih predavača i privrednika iz različitih oblasti.
Nadamo se da će se naša saradnja uskoro realizovati i u praksi. Ovakvi vidovi saradnje su uvek plodonosni. Nevladin sektor i te kako može i treba da bude uključen u svim društvenim oblastima. BSC može da se pohvali ekipom stručnih ljudi iz različitih oblasti i drago mi je da možemo da doprinesemo i u ovoj oblasti.
U Vranju i okolini već postoje bugarske investicije i iskerno se nadamo da ćemo bar malo doprineti da se pospeši privredna saradnja sa Bugarskom u Pčinjskom okrugu – navodi se u saopštenju Bugarsko-srpskog centra u Vranju.

