Svečanom priredbom u Osnovnoj školi „Predrag Devedžić“ u Vranjskoj Banji obeležena je školska slava – Sveti Sava. Učenici ove škole pripremili su priredbu koja prikazuje život i stvaralaštvo prvog srpskog prosvetitelja. Na samom početku, prisutnima se obratila direktorka škole, Milica Stoiljković koja je istakla od kolikog je značaja obeležavanje ovog dana.
Svečanoj priredbi prisustvovao je predsednik Gradske opštine Vranjska Banja, Dragan Sentić, sveštenstvo, nastavnici i učitelji ove škole, vaspitači vrtića „Bambi“ kao i roditelji i deca. Priredbu su pripremili nastavnici zajedno sa učenicima, koji su prikazali da duh Svetog Save i dalje živi u pesmi, igri, reči i zajedništvu.

